Hizmetlerimiz > Su Tesisatı

Su Tesisatı

Kendi işini yapanlar, bazı görevleri kendi başlarına yaparak kesinlikle tasarruf ederler. Çoğu zaman yapılması gereken iş, çeşitli esnaf becerilerini içerir ve çok sayıda diğer kendin yap faaliyetlerinin aksine, oldukça zahmetlidir. Bu nedenle, planlanan yenileme adımlarından hangisini yüksek düzeyde gerçekleştirebileceğinizi dikkatlice düşünün.

  • Fayans Döşeme

Tecrübeli bir fayansçı değilseniz, profesyonellerle çalışmak daha iyidir.

Bir banyo tadilatını tam olarak önceden planlamalısınız. Öyleyse kendinize tam olarak ne istediğinizi sorun. Vizyonunuz ne kadar ayrıntılı olursa, bir yeniden yapılanma şirketi ile ilk görüşme o kadar etkili olur ve ne yapacağınızı artık bilemezseniz devreye girer. Bitişik odaları da hesaba katacağınız banyonun gerçek ölçekli bir taslağını yapın, çünkü duvarlar muhtemelen banyo alanı lehine hareket ettirilebilir.

Ayrıca kat planındaki pencerelerin, kapıların ve radyatörlerin konumunu not edin ve güç hatları ve su bağlantılarını.

Dikkat: Su kaynağının aksine, kanalizasyon boruları bazı durumlarda her zaman istediğiniz gibi döşenmeyebilir. Son olarak, tuvaletin nerede olduğunu belirleyin lavabo, duş ve gerekirse bir küvet yenileme önlemleri tamamlandıktan sonra yerleştirilmelidir.

Bir ipucu: İstenilen hijyenik nesnelerin kâğıt şablonları, optimum düzenlemeyi bulmak için denemeyi kolaylaştırır.

Eski banyonuzda pek çok potansiyel olduğunu hemen anlayacaksınız, çünkü bir banyoyu çeki düzen vermenin birçok yolu vardır: Tek tek bileşenlerin akıllıca düzenlenmesi ile büyük odalar sade yapılabilir, farklı bölgeler uzun odalar karakterini verir ve küçük banyolar akıllı kullanım sayesinde daha fazla depolama alanı elde eder. Ayrıca dönüşümden önce kontrol edilmelidir: banyo kapısının genişliği ve gerekirse genişletme olasılığını düşünmeli.

 

  • Engelsiz Banyo

 

Yıllar geçtikçe yenilenen sadece banyolar değil. Erişilebilirlik veya engelsiz yenileme, yaşlılıkta giderek daha önemli bir rol oynamaktadır. Planlamanın ardından içler açılır. Fayans yapıştırıcısının kalıntılarını zımparalayın. Tüm kalıntıları çıkardıktan ve odayı enkazdan temizledikten sonra, yeni şap döşeme seçeneği vardır. Ancak, bu adımı yalnızca zaten aşina iseniz kendiniz gerçekleştirmelisiniz.

Tavanları ve duvarları sıvadın. Döşenmeyecek alanlar neme dayanıklı bir spatula ile düzeltilmeli ve ardından su geçirmez bir bariyer astarı ile işlem görmelidir.

Su borularını kontrol edin! Profesyonel, güç bağlantılarıyla ilgilenin.

Yenileme çalışmaları sırasında eski su borularını kontrol etmek ve gerekirse yenilemek genellikle mantıklıdır, çünkü yakın gelecekte varsa en güzel banyonun nesi iyidir su hasarı sorunlu boruların değiştirilmesi gerektiği için ortaya çıkar ve işin yeniden yapılması gerekir mi? Eski kurşun borular gün ışığına çıkarsa, sağlığa zararlı olduğu düşünüldüğünden kesinlikle değiştirilmelidir. Su bağlantılarıyla ilgili faaliyetlerde de belirtilmelidir.

 

Elektroniği kurarken kesinlikle bir profesyonele danışmanız gerekir, çünkü burada su kaynaklarından tanımlanmış güvenlik mesafeleri gibi uyulması gereken bir dizi düzenleme vardır. Ek olarak, bu adım doğal olarak yüksek bir yaralanma riski taşır. Elektrikçi ayrıca prizlerin konumlandırılmasını da üstlenir ve tercih ettiğiniz odanın aydınlatmasını gerçekleştirir. Bu noktada, zevkler genellikle farklılık gösterir, çünkü biri şekillendirirken özellikle parlak ışığı tercih ederken, bu, örneğin sabah hijyeni sırasında güne rahat bir şekilde başlamak için biraz dağınık olabilir.

Ön duvar elemanlarının montajı, su temini ve atık su borularının ve mümkünse elektrik hatlarının gizlenmesi için çağdaş bir çözümdür. Daha önce olduğu gibi duvarın arkası yerine borular ve kablolar duvarın önüne döşenir. Daha sonra duvara ve zemine monte edilen metal bir çerçeve giydirilerek boru ve güç hatları izleyici tarafından görünmez hale getirilir.

Ek olarak, lavabo ve bir tuvalet asılı duvar öncesi elemanlarını sabitleyin. Önceki prosedürle karşılaştırıldığında, montaj son derece basittir: nesneler önceden vidalanmış dişli çubuklara basitçe takılır. Lavabo bataryası genellikle lavabonun üzerine monte edilir.

 

Tuvalete ait sarnıç, panonun arkasında kaybolmaktadır. Olumlu bir yan etki: Ön duvar elemanları sadece pratik ve zarif olmakla kalmaz, aynı zamanda günlük yaşamda ek saklama alanı olarak da kullanılabilir.

Döşeme gelince, bir zamanlar tavana kadar yapıldı. Bugünlerde artık öyle değil. Aksine, çoğu zaman sadece ıslak alanlar döşenir. Kalan duvarlara, örneğin, tamamen kişisel zevkinize göre, yanınızda bir profesyonel olmadan da uygulayabileceğiniz dokulu bir sıva verilebilir.

Eskiden karolar tavana kadar serilirdi, günümüzde ıslak alanlarla sınırlıdır.

Kural olarak, duvar karoları önce duştan önce döşenir ve istenirse bir küvet monte edilir. Bunun iki nedeni vardır: Bir yandan, duvar yüzeylerine bu şekilde ulaşmak çok daha kolaydır. Öte yandan, örneğin küvetin çalışma sırasında bir fayans veya aletten zarar görme riski yoktur.

Fayansların yanı sıra zemin olarak özel fayanslar da kullanılabilir. Nemin duvarlara nüfuz etmesini engellemek için büyük ölçüde çimentodan oluşan sızdırmazlık bulamaçları da kullanılabilir. Sıçrayan su alanında dikkatli bir şekilde kapatmanın bir başka yolu, neme dayanıklı paneller denen panellerin kullanılmasıdır.

Günümüzde o kadar çok uygulama seçeneği var ki, ihtiyaçlarınıza göre uyarlanmış bir çözüm bulmanız ve bunu kendi dört duvarınızda uygulamanız garanti. Kurulum, seçtiğiniz modele bağlı olarak gerçekleşir.

Modern bir banyo genellikle bir seviye veya duşta yürü, banyoya girerken can sıkıcı “sabah egzersizi” artık geçmişte kaldı. Ancak ayaklı veya ayaksız, saf veya nostaljik ayaklı küvetler de geniş banyolarda düşünülebilir.

Çoğu durumda, küçük banyolarda çözüm olarak köşe küveti önerilir. Kısa uzunluğu ve yerden tasarruf sağlayan tasarımı sayesinde bu, geleneksel bir küvetin sınırlarına ulaştığı her yerde bir seçenektir. Bazı üreticiler, fazla yer olmayan banyolar için yerden tasarruf sağlayan duş küvetleri de sunmaktadır. Bunlar, sadece kötü değil, aynı zamanda rahatça duş alabileceğiniz küvetlerdir. Çünkü modeller, bir noktada önemli ölçüde daha geniş olmaları ve dolayısıyla ekstra bir duş bölgesine sahip olmaları ile karakterize edilir.

Bir ipucu: Özellikle küçük banyolarda mevcut alanı verimli bir şekilde kullanmalısınız. Diğer şeylerin yanı sıra, duş bölmelerine özel dikkat gösterilmesi tavsiye edilir: Klasik bir kapı yerine, örneğin katlanabilir bir bölme de seçilebilir.

Bilmekte fayda var: Yalnızca küçük lekeler veya kireç kalıntıları olan eski küvetler de basitçe küveti boyamak.

Tüm silikonlar aynı değildir! Bu alanlar için özel tasarlanmış ürünler özellikle ıslak hacimlerde kullanılmalıdır. Bir Akrilik küvet uzun vadede yapışmayacağından standart silikonları kullanmaktan kaçınmak da önemlidir. Akriliği mühürlemek için özel olarak geliştirilmiş silikonlar da mağazalarda mevcuttur.

  • İzmit Tadilat olarak su tesisat işlemlerinizi uzman kadromuzla çözelim.
Menü
Whatsapptan Sor!
İzmit Yapı Dekorasyon
Canlı Destek Ekibi!
Merhaba, Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için bizlere buradan ulaşabilirsin.