Hizmetlerimiz > Doğalgaz Tesisatı

Doğalgaz Tesisatı

Enerji geçişi ancak siyaset, iş dünyası, bilim ve toplumda geniş bir fikir birliğine varılırsa başarılabilir. Bununla birlikte, her şeyden önce, tüketiciler burada belirleyici bir faktör oynamaktadır, çünkü nihayetinde enerji geçişinin büyük bölümünü ödeyen onlardır. Örneğin, yenilenebilir enerjilerin genişletilmesinin maliyetleri halihazırda elektrik tüketicilerine aktarılmaktadır. Diğer alanlarda da özellikle enerji verimliliği, enerji tasarrufu ve CO2 azaltımı tüketicilerden ödeme yapmaları isteniyor. Bu nedenle enerji geçişine öncelikle uygun fiyatlı ve teknolojiye açık çözümlerin eşlik etmesi kaçınılmazdır. Öncelikle sosyal olarak kabul edilebilir çözümler ön planda olmalıdır. Çünkü ancak gerçekçi ve hızlı bir şekilde uygulanabilir çözümler ekonomik olarak uygulanabilir ve uygun fiyatlıysa, hepsi birlikte uygulanabilir.

  • Doğalgaz Sosyal Olarak Kabul Edilebilir Çözümler Sunar

Elektrik şebekesinin planlanan genişlemesinin bir parçası olarak doğal gaz şebekesinin entegrasyonu ve ek kullanımı. Sonuç olarak, yatırımlar ve tüketici fiyatları üzerindeki ciro olabildiğince düşük tutulabilir.

Yenilenebilir enerji olarak biyogaz için eşit haklar: Biyogaz, günümüzde yüksek maliyetli yatırımlar olmaksızın tüketicilere sunulmaktadır. Ancak, şu anda buna karşılık gelen bir siyasi çerçeve bulunmamaktadır.

Doğalgaz kazanlarının satın alınması daha ucuzdur ve genellikle diğer benzer sistemlere göre daha az emisyonla çalışır. Modern yoğuşmalı kazanlar da yanma sırasında baca gazında oluşan ısıyı kullanır ve onu ısıtma enerjisine dönüştürür. Bu nedenle, modası geçmiş bir ısıtma sisteminden daha az enerji ile idare ederler. Doğalgaz yoğunlaştırma teknolojisi bu nedenle hızlı ve uygun maliyetli bir CO2 azaltımı ve ısıtma pazarında enerji verimliliğinde önemli bir artış sağlar. Buna ek olarak, yenilenebilir enerjilerin anında entegrasyonunu mümkün kılan yüksek verimli gaz artı teknolojilerinin önünü açıyor güneş termal enerjisi ile kombinasyon, yeniden donatılmadan biyogaz kullanımı, gaz ısı pompaları veya elektrik üreten ısıtıcılar veya yakıt hücresi ısıtma cihazlarının kullanımıyla eş zamanlı ısı ve elektrik üretimi.

Doğalgaz yoğunlaştırma teknolojisi ile güneş enerjisi teknolojisinin kombinasyonu kolay ve ucuzdur, bireysel ihtiyaçlar için değişken adaptasyon seçenekleri sunar.

Bununla birlikte, sosyal olarak kabul edilebilir, aynı zamanda teknolojinin kabulü anlamına da geliyor: Elektrik şebekesinin planlanan genişlemesi, nüfusun bazı kısımlarının direnişiyle karşılaşıyor, oysa doğalgaz şebekesi zaten yeraltında çalışıyor ve kimseyi rahatsız etmiyor. Bu aynı zamanda doğalgaz depolama tesisleri içinde geçerlidir.

  • Konum Olanakları

Cihazların yerleştirilmesi için üç seçenek vardır: İç mekân kurulumu durumunda, tüm ünite binanın içindedir. Buradaki ana avantajlar donma özgürlüğü, kısa kablo yolları ve komşular için gürültü sıkıntısı olmamasıdır. Ancak dış ve egzoz hava kanalları için daha büyük duvar açıklıkları gereklidir. Alternatif olarak, yerden tasarruf etmek için hava/su ısı pompaları binanın dışına kurulabilir. Tüm ünitenin açık havada olduğu monoblok versiyon veya bir iç ve bir dış üniteden oluşan bölünmüş versiyon seçeneği vardır. Her iki durumda da sadece küçük çaplı duvar kanalları gereklidir. Dış mekânda kurulum durumunda, “Gürültüye Karşı Koruma Teknik Talimatları” izin verilen gürültü emisyonu sınır değerlerine uyulması önemlidir.

Usta zanaatkar, bir ısı yükü hesaplamasının parçası olarak binanın ve mevcut ısıtma sisteminin uygun akış sıcaklıklarına uygun olup olmadığını belirler. Bu, daha geniş ısıtma yüzeylerinin kurulması veya yeni pencerelerin montajı veya yalıtım önlemleri gibi bina zarfında ek enerjik yenileme önlemlerinin başlatılması ihtiyacıyla sonuçlanabilir. Ayrıca, yüksek sıcak su tüketimi ve su hijyeni gereksinimleri (lejyonella önleme), verimlilik açısından kritik olarak sınıflandırılmalıdır, çünkü burada daha uzun aşamalarda yüksek akış sıcaklıkları gerekli olabilir.

55 derecenin üzerinde akış sıcaklıkları gerektiren eski binalarda, hibrit bir sistemin kullanılması, saf yağ veya gaz ısıtmaya bir alternatif olabilir: Hava/su ısı pompası modüllerinin yeni veya mevcut bir gaz veya yağ yoğuşmalı kazan ile kombinasyonları tipiktir ahşap pelet kazanı ile. Böyle bir hibrit sistemin verimliliği için doğru enerji yönetimi çok önemlidir. Sistem kontrolörü, elektrikle ısıtma ikinci enerji kaynağından daha ucuz olduğunda ısı pompası ünitesinin her zaman aktif olmasını sağlamalıdır.

İç mekâna monte edilmiş havadan suya ısı pompası (solda) özellikle yoğun binalar için faydalıdır çünkü dışarıda gürültü emisyonunu önler. Tasarıma uygun, kompakt entegre silindir (sağda) bir tampon ve sıcak su silindirini birleştirir.

Buz gibi soğuk günlerde ısı pompası elektrik maliyetlerini düşürmek isteyen ev sahipleri, yaşam alanlarına ısısının çoğunu merkezi ısıtma sistemine yayan sulu bir odun veya pelet sobası kurabilirler. Fırına entegre edilen ısı eşanjörü, kazan dairesindeki bir ısıtma suyu tampon depolama tankına bağlanır. Kendi fotovoltaik sisteminiz, ısı pompası ve kontrol cihazının güneş enerjisiyle beslenmeye uygun olması koşuluyla elektrik tasarrufu sağlamanıza da yardımcı olur.

  • Profesyonel Tavsiye

Eski binalarda ısı pompaları arasındaki verimlilik farklarının ne kadar büyük olabileceğini gösteriyor. Yıllık performans faktörlerinin geniş yelpazesi, ısı pompalarının bireysel koşullara ne kadar hassas tepki verdiğini açıkça ortaya koymaktadır. Daha sonra baharatlı bir elektrik faturasından kaçınmak için, ısı pompası teknolojisi konusunda eğitimli bir ısıtma teknisyeni tarafından her zaman profesyonel tavsiye ve temel bir analiz sağlanmalıdır. Daha sonra bir ısı pompası lehine karar verilirse, dikkatli planlama ve ürün seçiminin yanı sıra, hidrolik dengeleme dahil profesyonel kurulum ve devreye alma çok önemlidir.

Uygulama bağlantılı dijital, ağ bağlantılı kontrol teknolojisi, olası arızaları, yanlış ayarları ve arızaları hızla keşfetmeye ve ardından bunları düzeltmeye yardımcı olur. Bu şekilde, alışılmadık derecede yüksek güç tüketimi ve gereksiz enerji maliyetleri, daha uzun süreler boyunca etkili bir şekilde önlenebilir.

 

  • İzmit Tadilat olarak doğalgaz kurulum ve bakım hizmetleriyle yanınızdayız.
Menü
Whatsapptan Sor!
İzmit Yapı Dekorasyon
Canlı Destek Ekibi!
Merhaba, Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için bizlere buradan ulaşabilirsin.