Hizmetlerimiz > Ofis Ev Duvar Bölme İşlemleri

Ofis Ev Duvar Bölme İşlemleri

Bölme duvarı inşa etmek, geniş bir alanı bölmenin veya trafiği büyük bir odaya yönlendirmenin kolay bir yoludur. Tanım olarak, bir bölme duvar, yalnızca duvarın malzemelerini desteklemek üzere tasarlanmış, yük taşımayan bir iç duvardır; tavanı veya zemini desteklemez. Bir bölme duvarı tipik olarak aşağıdaki zemine ve yukarıdaki tavanı oluşturan tavan kirişlerine veya zemin kirişlerine bağlanır. Zemin ve tavan zaten yerinde olduğundan, yeni ev inşaatında olduğu gibi, bölme duvarını zemine inşa etmek ve yerine çevirmek yerine, parça parça inşa etmek genellikle en kolay yoldur.

Bölme duvarlar inşa etmek, ofis alanlarına sahip olan veya bir kira sözleşmesinin böyle bir yapıya izin verdiği her işletme sahibi için iyi bir çözümdür.

  • Bölme Duvar Bileşenleri

Bir bölme duvarında tipik olarak iki yatay plakaya bir üst plaka ve bir alt plaka bağlı dikey dikmeler bulunur. Plakalar zemine ve tavana sabitlenir. Alt plaka bir ahşap alt döşemenin herhangi bir kısmına (son döşemenin altındaki kontrplak veya yonga levha tabakası) tutturulabilirken, üst levha tavana veya döşeme kirişlerine sabitlenmelidir. Bu, duvar kirişlere dik (veya bir açıyla) gittiğinde en kolayıdır. Duvar kirişlere paralel ise, üst plaka bir kirişin altına hizalanmalıdır veya iki kiriş arasına blok yerleştirmeli ve üst plakayı engele sabitlemelisiniz.

Duvar, kapılı veya kapısız bir açıklık içeriyorsa, duvar, açıklığın üst kısmı boyunca uzanan yatay bir başlık ve ayrıca başlığı desteklemek ve açıklığın kenarlarını tanımlamak için açıklığın her iki yanında iki dikme alacaktır.

  • İhtiyaç Duyacağınız Araç ve Gereçler

Bölme duvarları kendiniz inşa etmek, ev merkezlerinde kolayca bulunabilen sıradan ev marangozluk aletleri ve malzemeleri gerektirir.

  • Plakaların Takılması

Bir tebeşir çizgisi kullanarak, alt plakanın kurulacağı zemini işaretleyin. Alt plakayı ahşap vidalarla alt zemine vidalayın. Üst plakayı doğrudan alt plakanın üzerine yerleştirmek için düz bir 2 x 4 ve bir terazi kullanın veya üst plakayı konumlandırmak için bir şakül kullanın. Üst plakayı yukarıdaki tavan veya zemin kirişlerine vidalayarak (veya engelleyerek) monte edin. Alt plakayı, kapı açıklıkları olan yerlere sabitlemeyin.

  • Saplamaların Takılması

Sıradan ev yerleşimi nedeniyle, alt ve üst plakaların mükemmel şekilde paralel olması pek olası değildir, bu nedenle muhtemelen tüm saplamaları aynı uzunlukta kesemezsiniz. Bunun yerine, her saplama konumunda plakalar arasını ölçün ve sığması için bir saplama kesin. Saplamaları, saplamanın her bir yan kenarından ve plakanın içine bir açıyla çivileyerek veya vidalayarak takın.

  • Çerçeveleme Açıklıkları

Kapılar için açıklıklar tipik olarak kapı ünitesinin gerçek boyutlarından 1 inç daha geniş ve 1/2 inç daha uzundur (kapının kendisi değil kapı ve çerçevesi). Bir açıklığın her iki tarafına, dışarıya tam uzunlukta bir kral saplama takın ve ardından açıklığın iç kısmına daha kısa bir düzeltici saplama (veya kriko saplaması) takın. İki düzeltici saplamasının üstüne yatay bir başlık takın, ardından duvarın genel saplama düzenine devam etmek için başlık ile üst plaka arasına kısa engelli saplamalar takın.

Son saplamalar takıldıktan sonra, herhangi bir açıklığın içindeki alt plakayı kesin. Duvar daha sonra alçıpen veya diğer yüzey malzemeleri için hazır hale gelir.

Yeni odalar oluşturmak için bölme duvarlarının kurulduğu yerlerde, aydınlatma veya duvar prizleri veya telefon ve bilgisayar hatları için kablolamanın yapılması gerekecek. Duvarların dikmelerle kaba çerçevelendiği noktada, bu işi bir elektrikçiye yaptırın.

  • Bitirme Duvarları

Kapı açıklıkları da dahil olmak üzere bölme duvarları çerçevelendikten sonra, bir sonraki adım, alçıpen yüzeylerini asmak, bantlamak ve bitirmektir.

Bir alanın özel ofislere bölündüğü ve bir dereceye kadar ses yalıtımına ihtiyaç duyulduğu durumlarda, alçıpen asılmadan önce saplama boşlukları fiberglas keçe yalıtımı ile doldurulabilir. Sıradan fiberglas izolasyon, ses geçirmez duvarlar için oldukça etkilidir.

Alçıpen montajı, 1/2 inç kalınlığındaki alçıpen levhaların, alçıpen vidaları kullanılarak saplamalara asılmasını, ardından derz bandı uygulanmasını ve tüm derzlerin ve vida başlarının bantlama macunu (çamur) ile bitirilmesini içerir. Duvarlar genellikle çamurlama ve bitirme tamamlanır tamamlanmaz boyanır, ancak kapılar ve döşeme takıldıktan sonra da yapılabilir.

  • Prehung Kapıların Takılması

Ayrı odalar oluşturmak için bölme duvarların kurulduğu yerlerde, muhtemelen önceden asılan iç kapılar takmak isteyeceksiniz. Bu normalde duvarlar boyandıktan hemen sonra yapılır.

Çok sayıda boyut ve hareketli bölme stilinden oluşan modüler ofise geçiş, yavaş başlayan ancak 21. yüzyılın başlarında baskın ticari tasarım trendi haline gelen bir değişimdir. Bunun pek çok nedeni var, ancak hepsi sökülebilir bölmelerin sabit alçıpen yapının sağlayamayacağı bir dizi fayda sağladığı gerçeğine geri dönüyor ve bu faydalar estetikten çok daha fazlasıdır (bu kesinlikle karışımın büyük bir parçasıdır).

  • Ofis Bölmelerinin Birçok Yolu Modern İşletmelere Fayda Sağlıyor

Hareketli ofis bölmelerine geçiş yapan firmaların sayısı şaşırtıcı. Doğu kıyısından batıya her lokasyonda yüksek teknolojiden hastanelere, hukuk bürolarından imalatçı firmalara kadar her türlü işi kapsar.

1) Estetik

Hareketli cam bölme duvarların, alçıpenden estetik merdivenden önemli bir adım olduğu şüphe götürmez ve birçok şirketin ilk etapta onlara çekilmesinin ana nedenlerinden biridir. Bölme duvarlar, mekanınızı doğal ışığa açmanıza, sessiz alanları korurken fikirlerin özgürce değiş tokuş edilmesini teşvik etmenize olanak tanır ve en iyisi sizi ofis tasarımları daha parlak, daha sağlıklı ve daha üretken bir geleceğe götüren şirketlerin katına getirir.

Eski sabit duvar düzenlerinin sadece değişen iş ihtiyaçlarına cevap verme yeteneklerini sınırlamakla kalmayıp, aynı zamanda ziyaret eden müşterilere ve olası müşterilere hayati, çağdaş bir işletme olarak şirketin yanlış bir resmini sunduklarından endişe duyuyorlardı. Ofis bölümlerini kurduktan sonra, yalnızca mevcut müşterilerinden daha yüksek bir etkileşim düzeyi değil, aynı zamanda daha fazla sayıda tavsiye de deneyimlediler. Estetik iyileştirmelerinin amaçlanan etkisi olduğunu söylemek güvenlidir.

2) Ekonomi

Bölme duvarlara geçiş yapmanın diğer önemli ve zorlayıcı nedeni ekonomiktir. Geçtiğimiz yarım yüzyıldaki çok az gelişme, hareketli bölme duvarlar gibi irili ufaklı şirketlerin kâr hanesi üzerinde bu kadar temel bir etki oluşturdu.

Bunlar, çevredeki sabit ofis duvarları nedeniyle doğal ışığın nadiren göründüğü ofis kat planlarının merkezini aydınlatmak için gerekliydi. Bu düzinelerce armatür, aylık astronomik aydınlatma faturalarına yol açtı ve ayrıca ofisteki ısı miktarına da eklendi.

Bölme duvarlara geçiş yaptıktan sonra şirket, bu tavan armatürlerinin çoğunu devre dışı bırakmayı başardı çünkü doğal ışık artık kat planının tüm bölümlerine sızabiliyordu. Kalan ışıklar, onları yalnızca ihtiyaç duyulduğunda açıp kapatan sensörlere bağlandı.

3) Çok Yönlülük

Yeni küresel ekonomi hakkında bir gerçek varsa, o da şudur: gelecek esnekliğe aittir. Koşullar, anlaşmalar, teknoloji, sıcak yeni ürünlerin yükselişi ve girişimcilik kültürü, değişime hızlı ve etkili bir şekilde yanıt veremezseniz, iş tarihinin cüruf yığınına düşeceğiniz anlamına gelir. Her zamankinden daha fazla şirket, bazen personel ihtiyaçlarında önemli değişikliklere meyillidir ve tesislerinin bu ihtiyaçları anında karşılayabilmesi ve bunlara uyum sağlayabilmesi gerekmektedir.

Ofisler arası iletişim sık sık kesiliyordu ve şirketin sağlayabildiği hizmetlerin kalitesi bu lojistik engellerden dolayı zorlanıyordu. Hızlı ve kolay bir şekilde yeniden konumlandırılabilen ve yeniden kullanılabilen sökülebilir bölmelerle donatılmış yeni bir alana taşındıktan sonra, şirket hem üretkenlik hem de müşteri memnuniyeti seviyelerinde önemli bir artış gördü.

4) Çevresel Sorumluluk

Ticari Modüler Duvar Sistemleri 21. yüzyılın büyük bölümünde, hepimizin karşı karşıya olduğu çevre krizinden habersiz olmak için oldukça büyük bir kayanın altında yaşıyor olmanız gerekir. Örneğin, şirketler ofislerin veya üretim alanlarının düzenini her değiştirmeye ihtiyaç duyduklarında, bunun nihayetinde çöplüklere dönüşen büyük enkaz yığınlarıyla sonuçlandığının kesinlikle farkına vardılar. Bir noktada şirket yönetimleri, organizasyonlarını hareketli bölme duvarlarına yerleşecek alternatifleri oluşturdular.

5) Azaltılmış Genel Gider

Modüler duvar sistemleri devam eden iş devriminin bir özelliği varsa, işyerinde hem fiziksel hem de dijital olarak sağlanan teknolojik ilerlemelerin mümkün kıldığı genel giderlerdeki şaşırtıcı azalmalardır.

6) Herkes için Daha Sağlıklı Bir İş Yeri

İşyeri sağlığı, hasta işçilere bakmanın maliyetinin hızla arttığını gördükleri için şirketler için önemli bir sorun haline geldi. Çalışanlar hastayı aradığında da üretkenlik büyük bir darbe alıyor, bu çalışmalar, odacık çiftliklerini ve benzerlerini kullanan şirketlerde daha sık gerçekleştiğini kanıtlıyor. O halde herkes için daha sağlıklı bir çalışma alanı oluşturma zorunluluğu hem çalışanlar (uyanık oldukları saatlerin çoğunu ofiste geçirenler) için bir yaşam kalitesi sorunu hem de maliyetleri kontrol altına almaya ve üretkenliği artırmaya çalışan şirketler için önemli bir konudur.

Araştırmalar, sağlıklı ve çekici bir işyerinin insanların çalışmak istediği bir şey olduğunu kesin olarak gösteriyor. Daha sık ortaya çıkıyorlar, nadiren geç kalıyorlar ve şirketin sağlıklarına ve refahına önem verdiğine inandıkları için daha büyük bir şirket sadakati hissediyorlar.

7) Taşınabilirlik

Şirketlerin yer değiştirmeleri gerektiğinde, genellikle yeni konumdan, alanların inşa edilmesiyle ilgili spesifikasyonlarına göre çok büyük bir fatura ile vurulurlar. Yeni mekânı hazırlamak için genellikle bir müteahhit ordusu kurulur ve bu süreç yalnızca çevresel bir kâbus değil, aynı zamanda mali bir kabustur. Ancak mevcut ofisiniz modüler duvarlardan oluşuyorsa, taşınırken inşaat maliyetlerinin asırlık belası neredeyse ortadan kalkar ve yeni bir alan üzerinde kira imzalamakla fiilen taşınmak arasındaki süre de büyük ölçüde azalır. Bunun nedeni, mevcut duvarlarınızı yeni konuma kolayca taşıyabilmenizdir.

Kira sözleşmeleri geçen yıl sona erdiğinde, maliyetleri düşürmek ve daha rekabetçi hale gelmek için daha ucuz bir banliyö bölgesine taşınmaya karar verdiler. Zaten tam bir sökülebilir ofis bölmelerine sahip oldukları için, yeni konumda inşa etmeleri bir haftadan kısa sürdü. Daha sonra, süreçte bir ritmi atlamadan veya büyük inşaat faturalarına maruz kalmadan yeni alanlarına sorunsuz bir geçiş yaptılar. En büyük zorluk dijital altyapıda sorun değildi çünkü sökülebilir ofis duvarları bilgisayarların, yazıcıların ve benzerlerinin yıldırım hızında kurulumuna izin veren kolay erişim panellerine sahipti.

9) Açıklık ve Mahremiyetin Birleşmesi

Demonte duvar sistemleri müşterilerimizden duyduğumuz bir endişe, hareketli bölümler kurarak ofislerinde herhangi bir mahremiyet görüntüsünü kaybedecekleri ve bunun normal iş davranışını bozabileceği korkusudur. Endişeyi anlarken, buna gerek olmadığını söylemekten de mutluyuz. Cam bölme duvarlar, günümüzde ihtiyaç duyulan, insanların farklı alanlar arasında kolayca iletişim kurabilecekleri açık, iş birliğine dayalı ortamı ve mahremiyet ihtiyacını sağlar. Bunun nedeni, modüler duvar bölümlerinin çoğunun tavana kadar uzanması ve içinde gizli görüşmelerin güvenli bir şekilde yapılabileceği ve önemli telefon görüşmelerinin kesinlikle açık plan ofislerin doğasında bulunan türden kaos nedeniyle kesintiye uğramadığı sessiz, güvenli bir ortam oluşturmasıdır.

  • İzmit Tadilat olarak Ofis Bölme İşlemlerinizi itina ile yapmaktayız.
Menü
Whatsapptan Sor!
İzmit Yapı Dekorasyon
Canlı Destek Ekibi!
Merhaba, Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için bizlere buradan ulaşabilirsin.