Hizmetlerimiz > Mutfak Dolapları

Mutfak Dolapları

Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok mutfak dolabı, malzeme, kaplama, mutfak dolabı kapısı ve mutfak dolabı çekmecesi türü vardır. Nereden başlamalı, nasıl seçilmeli ve sonunda mutfağınızın yeniden yapılandırılması için en iyisinin ne olduğuna karar vermelisiniz?

 • Mutfak Dolap Çeşitleri Kalite Sınıfları

 

Bu temel mutfak dolapları arasında seçim yaparken, ödemeye hazır olduğunuz fiyata karar verin. Bu bilgiler, hangi mutfak dolabı tipini seçeceğinize karar vermenize yardımcı olacaktır. Ayrıca, satış görevlilerimiz size gerekli tüm bilgileri vermesine yardımcı olacaktır.

Harcamaya hazır olduğunuz para miktarı ve en çok sevdiğiniz stil ne olursa olsun, en sağlam mutfak dolabı yapısını aradığınızdan emin olun.

 

 • Herkes için Mutfak Dolabı Çeşitleri

 

Hazır Mutfak Dolapları temel, ekonomik bir seçenektir ve herkes için pratiktir. Mutfak dolabı satın almak için sahip olduğunuz bütçeden bağımsız olarak, bir stok seçeneği her zaman para için iyi bir seçimdir. Ancak Hazır mutfak dolapları sadece değiştirilemeyen sabit boyutlarda mevcuttur. Bu, Hazır mutfak dolapları almaya karar verirseniz, diğer mutfak öğelerini bunlara göre ayarlamanız gerekeceği anlamına gelir. Özel yapım mutfak dolaplarından daha az çok yönlü olmalarına rağmen hazır dolapları en pratik ve ekonomik seçimdir.

 

 

 • Özel Mutfak Dolap Çeşitleri

 

Eğer üzerinde tam bir kontrole sahip olmak istiyorsanız mutfak dolapları malzemelerin türleri, mutfak dolapları ahşap türleri ve mutfak dolapları tasarımları. Diğer tüm mutfak dolabı türlerinden, özel dolapların tüm işlevsellik, depolama ve stil gereksinimlerinizi karşılaması garanti edilir.

Özel mutfak dolapları %100 özelleştirilmiş bir seçenek olduğu için fiyat daha yüksektir. Özel boyutlar, üstün el yapımı kabin yapısı, malzeme çeşitliliği, kaplamalar, aksesuarlar ve stiller sunarlar.

 

Özel Mutfak Dolapları %100 özelleştirilmiş dolap boyutları, kapı stilleri, renkler, aksesuarlar ve kaplamalar. En yüksek fiyat etiketi ile gelirler ve tamamlamaları en az birkaç hafta ile birkaç ay sürer.

 

 • Temel Mutfak Dolap Tipleri

 

Yerel mutfak dolabı mağazanızı veya mutfak deponuzu ziyaret ederken, tüm temel mutfak dolabı türlerini bulduğunuzdan ve dikkate aldığınızdan emin olun. Sadece alt ve üst dolapları değil, aynı zamanda özel üniteleri de içerirler. Orada Baz Dolaplar, Duvar Dolapları, Uzun (Kiler) Dolaplar, Kabin Kapı ve Dolap Çekmeceler. Mevcut tüm mutfak dolabı türlerini göz önünde bulundurun ve yerel mutfak dolabı uzmanınız veya bir yüklenici ile mutfak dolapları alışverişi hakkında güvenle konuşmak için ihtiyacınız olan tüm bilgileri alın.

 

 • Tezgâh Desteği için Taban Dolapları

 

Taban dolapları, tezgahlar için taban oluşturan mutfak dolaplarıdır. En önemlileridir çünkü herhangi bir mutfaktaki en önemli ve en ağır eşyalardan birini desteklerler. Bu nedenle, güçlü, sağlam ve dengeli olmaları gerekir. Standart ölçüdeki taban dolapları 36 inç uzunluğunda ve 24 inç derinliğindedir. Üreticiye bağlı olarak, taban dolaplarının derinliğini 27 inçe kadar artırabilirsiniz. Daha fazla depolama alanı elde etmenin en iyi yollarından biri olduğundan, derinliklerini artırmayı düşünmenizi şiddetle tavsiye ederiz. Temel dolaplar, dört inçlik bir gömme yükselticinin üzerinde duruyor.

 

 • Güzel Tasarım için Duvar Dolapları

 

Duvar dolapları, üst dolaplar veya duvara monte mutfak dolapları. Bu dolapların farklı isimleri vardır ancak aynıdır. Taban dolapları ile kontrast oluştururlar ve üstlerinde konumlanırlar. Temel dolaplar, tezgâhı destekledikleri ve size birçok depolama seçeneği sundukları için önemliyken, duvar dolapları yeniden modelleme süreçleri için en önemlisidir. Üst veya duvar dolapları en görünür olanlardır ve herhangi bir mutfağın görünümünü ve işlevselliğinin çoğunu taşır. Aynı zamanda duvar dolapları da çok ihtiyaç duyulan saklama alanı sağlar. Üst veya duvar dolabı genellikle 12 inç derinliğindedir. Yarı özel veya özel mutfak dolapları seçerseniz, bu derinliği 17 inç’e kadar artırabilirsiniz. Mutfağınızın görsel olarak daha büyük veya daha küçük görünmesini sağlamak için duvar dolapları kullanın. Duvar dolaplarını tek bir duvarda gruplandırırsanız alanı maksimize edebilirsiniz. Küçük mutfaklar da bu düzenden yararlanacaktır çünkü mutfağın daha büyük görünmesini sağlar.

 

 • Uzun Kiler Dolapları

 

Kiler veya Boy Dolaplar tam yüksekliğe sahiptir, zeminden başlayıp tavana kadar uzanırlar. Kiler dolaplarının yüksekliği maksimum depolama kullanımını garanti eder.

Mutfağa önemli ölçüde dikey bir görünüm verirler ve boyutları nedeniyle bir süpürge deposu görevi görebilirler.

 

 

 • İşlevsellik için Çekmece Dolapları

 

Çekmeceli Dolaplar, herhangi bir mutfağın en çok kullanılan bölümünü sunar. Her mutfağın işlevselliği için çok önemlidirler. İlk olarak, çekmecelerin minimum kalınlıkta ½ inç kontrplakla geldiğinden emin olmak istersiniz. Daha yüksek kaliteli bir tasarım tercih ediyorsanız, çekmecelerin içindeki kontrplağın 5/8 inç kalınlığında olduğundan emin olun. ¾ inç kontrplak içeren dolap çekmeceleri daha da fazla güç sergileyecek ve daha da uzun süre dayanacak. Malzemeyle ilgili olarak, lamine sunta veya kontrplaktan yapılmış çekmeceleri arayın. Genellikle, Döşeme Çekmecesi Cepheleri ve Beş Parçalı Çekmece Önleri arasından seçim yapabilirsiniz. Döşeme çekmecesi cephelerinde düz, basit görünümlü bir panel bulunur. Mutfakta sade ve temiz bir görünüm elde etmek istiyorsanız bunları seçin. Beş parçalı çekmece cephelerinde, bir orta panelin etrafında dört parça içeren bir çerçeve bulunur. Orta panel gömülebilir veya yükseltilebilir. Geleneksel bir görünüm elde etmek istiyorsanız bu seçeneği seçin.

 

 • Mutfak Dolap Çeşitleri Kapıları

 

Farklı mutfak dolabı kapıları vardır. Mutfağınızın mükemmel yüzünü sunabilirler. Mutfak dolabı kapıları, tüm mutfak alanı için tonu belirleyecek ana görsel bileşendir.

 

Dolap Kapakları Şu Şekilde Olabilir:

 

 • Orta Panel Kabin Kapıları: Yükseltilmiş Panel ve Gömme Panel. Yükseltilmiş Panel, karakteristik olarak geleneksel mutfak dolabı tasarımları için kullanılırken, Gömme Panel genellikle modern tasarımlarda kullanılır.

 

 • Kaplamalı Kabin Kapıları: Tam Kaplama ve Kısmi Kaplama Kabin Kapıları Tam Kaplama Kapılar, tüm kabin kapısının önünü kaplarken, Kısmi Kaplama Kabin Kapısı, kapının önünün sadece bir kısmını kaplar.
 • Gömme Dolap Kapıları: Boncuklu ve Boncuksuz Dolap Kapıları. Boncuklu parça, işçiliği gösteren şık bir ayrıntı sağlar.

 

 

 • Mutfak Dolap Çeşitleri Özel Birimler

 

Bunları ilk başta düşünmeyebilirsiniz ama mutfak dolapları özel üniteleri mutfak işlevselliği ve tasarımı için çok önemlidir. Köşe tipi mutfak dolapları, sabitlenmiş bulaşık düzenleyici çekmeceleri ve ısıtma çekmeceli dolaplar, mutfağınızın işlevselliğini ölçülemez bir şekilde artırabilir. Lavabo/set üstü ocaklar, şişe rafları, kulübeler, mutfak eşyaları çekmeceleri, cihaz garajları ve asma ünitelerden bahsetmeye bile gerek yok.

Mutfak Dolapları Özel Üniteler, size birçok düzenleme çabasından tasarruf edecek ve mutfakta verimliliğinizi artıracaktır. Köşe mutfak dolapları, mutfak alanınızın kullanımını maksimuma çıkaracaktır. Bazı ev sahiplerinin dediği gibi bir “kara delik” olmasına izin vermeyin. Onları olabildiğince çok kullanın çünkü çok fazla potansiyele sahipler.

Mutfağınızı yeniden şekillendirirken dolaplar kesinlikle ciddiye alınacak bir şeydir. Mutfağınızın görünümünün, düzeninin ve işlevinin ayrılmaz bir parçasını oluştururlar. Ancak çok pahalı oldukları için, bu kılavuzun da göstereceği gibi, bunların tüm yönlerini öğrenmek için zaman ayırmaya değer.

Daha ileri gitmeden önce, mutfak dolabının arkasındaki birkaç temel kavramı anlamaya yardımcı olur:

 

MDF: Orta yoğunlukta sunta anlamına gelen bu terim, mutfak dolaplarıyla bağlantılı olarak defalarca duyduğunuz bir terimdir.

Alt Dolaplar: Alt dolaplar zemine oturur ve mutfağın temel düzenini belirler.

Duvar Dolapları: Bu dolaplar duvardan sarkar ve genellikle taban dolaplarından daha az sayıdadır. Genellikle temel dolaplarla aynı yerleşim şeklini takip ederler.

Çerçeveli Dolaplar: Daha geleneksel bir görünüm için, çerçeveli dolaplar her kapının etrafında bir “çerçeve” (aslında dolap kutusu) varmış gibi görünür.

Çerçevesiz Dolaplar: Çerçevesiz, kapıya karşı kapı, çekmece karşı çekmece görünümüne sahiptir. Önden çerçevesiz dolaplara baktığınızda, neredeyse hiç dolap kutusu görmeyeceksiniz.

 

 • İzmit Tadilat olarak mutfak dolaplarınızı yenilelim, tamir ve bakımını yapalım.
Menü
Whatsapptan Sor!
İzmit Yapı Dekorasyon
Canlı Destek Ekibi!
Merhaba, Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için bizlere buradan ulaşabilirsin.