Hizmetlerimiz >Mutfak Tadilatı

Mutfak Tadilatı

Eski mutfakta yemek yapmak hiç eğlenceli değil. Yeni bir mutfak satın almak ve kurmak için çok para harcamak yerine, İzmit mutfak tadilatı olarak, mevcut mutfağınızı yeniden en sevdiğiniz mutfağa dönüştürür. Sağlam gövdeyi alıp eski mutfak cephelerini, kulpları ve menteşeleri yenileriyle değiştiriyoruz. Mutfağınız sadece bir gün içinde tamamen yeni bir görünüme kavuşacak ve kendinize yenisini almanın zamanından ve maliyetinden tasarruf edeceksiniz.

Pratik çekmeceler, sarf malzemeleri için ek saklama alanı, yeni bir çalışma tezgâhı, fayanslı alanın aydınlatması ve kaplaması ile ölçüye göre yapılmış eksiksiz bir modernizasyon isteklerinizi yerine getirmekten mutluluk duyuyoruz. Görüyorsunuz, hayal ettiğiniz her şeyi mümkün kılıyoruz. Fikirlerinize ve bütçenize göre yapıyoruz.

Her zaman yeni bir mutfak olmak zorunda değil! Mutfak hala iyi durumdaysa, ancak artık moda beklentilerinizi karşılamıyorsa, bir değişikliğe ihtiyaç vardır. Hemen yeni bir mutfak istemiyorsanız, küçük bir bütçeyle bile eski mutfağın yeni ihtişamla parlamasını sağlayabiliriz.

Eski mutfak cepheleri yıpranmış görünüyorsa, mutfağın yeni ihtişamla parlamasını sağlamanın farklı yolları vardır:

  1. Mutfak Cephelerinin Boyanması

Mutfak cepheleri hala sağlamsa, yeni bir kat boya görünümü tamamen değiştirebilir. Bu elbette çok ucuz bir alternatif. Boyamadan önce mutfak cephelerini iyice temizlemeli ve yağdan arındırmalısınız. Boyanın iyi yapışmasını sağlamak için yüzey daha sonra zımpara kâğıdı ile pürüzlendirilir.

  1. Mutfak Cephelerinin Değiştirilmesi

Mutfak cepheleri çok aşınmışsa yenileriyle de değiştirilebilirler. Mutfağınızın tarzı ve ambiyansından malzeme ve renk büyük ölçüde sorumludur. Yeni cepheler mutfağınızı ve pişirme becerilerinizi tamamen yeni bir şekilde sunabilir. Gerçek ahşap, kaplamalı ahşap, plastik film, melamin reçine kaplama, mat veya parlak renkli lake, cam ve çok daha fazlasından yapılmış yüzeyler var bu arada malzeme kombinasyonları her zamankinden daha fazla talep görüyor.

  1. Yeni Mutfak Kolları

Doğru mutfak kulpları ile mutfağınıza ek vurgular koyabilirsiniz. Akla gelebilecek tüm şekil, renk ve malzemelerde mevcutturlar.

Uzun ve düz kulplar düzenli bir görüntü oluştururken, nostaljik veya süslü kulplar eğlenceli görünür. Öte yandan geniş tutamaklar, tasarım mutfaklarına uyumlu bir şekilde entegre edilebilir. Kollarınızı ayrı ayrı tasarlayabilir ve onlara çok çeşitli renk ve desenler sağlayabilirsiniz.

İpucu: Önce eski mutfak kulplarını sökün ve serbest kalan delikler arasındaki mesafeyi ölçün. Yeni tutamaçlar için ölçüm birimi olarak mesafeyi kullanın.

  1. Tezgâhın Değiştirilmesi

Tezgâhı değiştirmek, kısa sürede büyük bir etki yaratabilir. Günlük kullanımdan dolayı tezgâh alırken kaliteli ve dayanıklı malzemeye dikkat etmelisiniz.

  1. Duvar Kâğıdı ve Duvar Boyası

Basitçe seçilmiş bir mutfakta, duvar kâğıdı veya dikkat çekici şekilde boyanmış bir duvar gerçek bir göz alıcı olabilir ve mutfağınızı ilgi odağı haline getirebilir. Burada, mutfaktaki farklı alanlara kendi özel dokunuşlarını vermek veya mekânsal ayrımları simüle etmek için birden fazla renk kullanabilirsiniz.

Masa cilası kullanımı da şık bir çeşittir. Bu artık sadece klasik yeşil renkte değil, aynı zamanda renkli bir palette de mevcut.

Bu kadar işe yatırım yapmak istemiyorsanız, yeni, modern duvar çıkartmaları ile görsel bir değişiklik de gerçekleştirebilirsiniz. Artık her zevke uygun geniş bir seçim var.

Açık renkler, odaların daha büyük görünmesini sağlar ve böylece alan izlenimini iletir.

Koyu renkler odaları daha küçük gösterir. Ton ne kadar koyu olursa, oda o kadar küçük ama aynı zamanda daha rahat görünür. Çünkü koyu renklerin kapsayıcı ve sınırlayıcı bir etkisi vardır, ancak aynı zamanda bir güvenlik hissi de taşır.

Sıcak renkler, uyarıcı ve harekete geçirici bir etkiye sahiptir. Sıcak tonlara sahip odalardaki sıcaklık otomatik olarak daha yüksek tahmin edilir.

Soğuk renkler, odaları görsel olarak genişletir. Serinletici ve tazeleyici bir etkiye sahiptirler, aynı zamanda sakinleştirici ve rahatlatıcıdırlar.

İpucu: Yemek pişirme ve lavabo alanları üzerindeki duvar kağıdının ve duvar boyasının su itici olduğundan emin olun.

  1. Niş Paneller ve Duvar Kaplamaları

Tezgâhın üzerindeki niş paneller, eski mutfak karolarını kaplamak için idealdir ve aynı zamanda eski karoları söküp yenilerini takmaktan daha uygun maliyetlidir. Ek olarak, böyle bir duvar kaplamasının takılması o kadar zaman alıcı değildir ve fazla karışıklığa neden olmaz.

Duvar kaplaması ahşap, plastik, metal veya cam olarak mevcuttur. Cam paneller, dekoratif kopyalardan çeşitli fotoğraflara kadar harika motiflerle mevcuttur. Hatta kendi favori fotoğrafınızı bastırabilir ve kişisel bir dokunuş yaratabilirsiniz. Genelde niş kaplama veya panellerin pürüzsüz yüzeyleri sayesinde temizlenmesi çok kolaydır.

 

  1. Mutfak için Yeni Işık

Doğru aydınlatma ile her oda için çok özel bir hava yaratılabilir. Mutfakta, çalışma yüzeyinin iyi aydınlatılması önemlidir. Örneğin LED lambalar çok enerji tasarrufludur ve mutfak ünitenizin duvar ünitelerinin altına kolayca monte edilebilir. Uzaktan kumanda ile kablosuz olarak da mevcutturlar.

Diğer bir ışık kaynağı dolaylı ışıktır. Bu ışık kaynağını değil, sadece parlaklığını göremeyeceğiniz bir aydınlatma türüdür. Örneğin dolaylı ışıklı yeni ışık şeritleri mutfağınıza rahat bir atmosfer sağlar.

Işık kaynaklarını değiştirmek istemiyorsanız, abajuru değiştirebilirsiniz. Bunlar neredeyse tüm mobilya mağazalarında mevcuttur.

  1. Küçük Mutfak Aksesuarları Büyük Etki

Aksesuarların değiştirilmesi, mutfağın görünümünde harika görünür. Ancak farklı görünen sadece oda değil. Siz de ara sıra küçük, güzel şeylerle kendinizi ödüllendirmeli ve şımartmalısınız.

Biraz daha bütçeniz varsa yemek masası ve sandalyeleri değiştirmek de büyük bir etkiye sahiptir. Parlak renkli mutfak sandalyeleri ve bar taburelerine ne dersiniz?

Günümüzde şık bir tasarıma sahip elektrikli cihazlar da mevcuttur. Örneğin kahve makineleri, su ısıtıcıları veya süt köpürtücüler mutfağınıza çok şey katar. Aynısı, lavabo için yeni bir tasarımcı musluğu için de geçerlidir. Paslanmaz çeliğe ek olarak, parlak renklerde ve hatta ışıklı donanımlarda abartılı tasarımlar da vardır. Lavabonuz gününü doldurduğunda, yeni lavaboların artık iki özelliği vardır.

  • İzmit Tadilat olarak mutfaklarınızı yenileyelim, tadilatını yapalım.
Menü
Whatsapptan Sor!
İzmit Yapı Dekorasyon
Canlı Destek Ekibi!
Merhaba, Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için bizlere buradan ulaşabilirsin.